Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

SZACHY. WALCZYLI O MISTRZOSTWO POWIATU GDAŃSKIEGO

dsc_0174Po raz XVI odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w Szachach, tym razem organizowane przez Gminę Cedry Wielkie.
27 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Cedrach Małych o godzinie 10.00 za szachownicami usiadło 25 zawodników w czterech kategoriach wiekowych z pięciu gmin. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwał sędzia główny Pan Przemysław Symbor, który jest również trenerem ŻOKiS. Zawody miały na celu popularyzację sportu szachowego, integrację dzieci i dorosłych oraz zachęcenie ich do innej formy spędzania wolnego czasu.
Najlepsi, uczestnicy zmagań otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Powiatu Gdańskiego, a zwycięskie gminy otrzymały nagrody rzeczowe oraz puchary ufundowane przez Wójta Gminy Cedry Wielkie .

Klasyfikacja indywidualna mistrzostw przedstawia się następująco:

I KATEGORIA
(2004 i młodsi) – dziewczęta

I m       Miriam Wenda – Gmina Kolbudy
II m      Iga Parkitna – Miasto Pruszcz Gdański
III m     Róża Fischer – Gmina Pruszcz Gdański

I KATEGORIA
(2004 i młodsi) – chłopcy

I m       Cyprian Obrycki – Gmina Kolbudy
II m      Kewin Korkowski – Gmina Trąbki Wielkie
III m     Marcel Wysiecki – Miasto Pruszcz Gdański
IV m    Maciej Gruszczyński – Gmina Cedry Wielkie
V m     Maciej Wiśniewski – Gmina Pruszcz Gdański

II KATEGORIA
(2000 i młodsi) – dziewczęta

I m        Małgorzata Paszkowska – Miasto Pruszcz Gdański
II m       Miriam Grot – Gmina Kolbudy
III m      Agnieszka Korkowska – Gmina Trąbki Wielkie

II KATEGORIA
(2000 i młodsi) – chłopcy

I m       Oliwer Wirkus – Gmina Kolbudy
II m       Jan Migacz – Miasto Pruszcz Gdański
III m      Jakub Walecki – Gmina Pruszcz Gdański

III KATEGORIA
(1998 i młodsi) – dziewczęta

I m       Aleksandra Borsuk  - Miasto Pruszcz Gdański
II m       Julia Jurkiewicz – Gmina Kolbudy

III KATEGORIA
(2000 i młodsi) – chłopcy

I m        Łukasz Zalewski – Gmina Kolbudy
II m      Dariusz Paszkowski – Miasto Pruszcz Gdański
IV KATEGORIA
(open) – kobiety

I m        Joanna Jurkiewicz – Gmina Kolbudy
II m       Edyta Paszkowska – Miasto Pruszcz Gdański
III m     Karina Tymoszuk – Gmina Cedry Wielkie

IV KATEGORIA
(open) – mężczyźni

I m        Krzysztof Jurkiewicz – Gmina Kolbudy
II m       Wiesław Kosikowski – Gmina Trąbki Wiellkie
III m     Rafał Miedwiediew  - Miasto Pruszcz Gdański
IV m    Tadeusz Janusz – Gmina Cedry Wielkie

 

Klasyfikacja drużynowa mistrzostw przedstawia się następująco:

I miejsce – Gmina Kolbudy
II miejsce – Miasto Pruszcz Gdański
III miejsce – Gmina Trąbki Wielkie
IV miejsce – Gmina Cedry Wielkie
V miejsce – Gmina Pruszcz Gdański

 

Wszystkim osobom gratulujemy!