Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Udział Gminy Cedry Wielkie w Karnawale Latawców w Gdańsku Sobieszewie

IMAG0905

Żeby je tworzyć trzeba mieć cierpliwość, żeby wzbić je w powietrze trzeba mieć umiejętności, ale żeby je podziwiać wystarczy tylko przyjść i kibicować. W Gdańsku Sobieszewie w dniu 29 maja 2016 r. odbył się Karnawał Latawców. Trzynaście drużyn w tym trzy z Gminy Cedry Wielkie walczyły o tytuł najpiękniejszego latawca przypominającego rybę.

Udział reprezentacji Gminy Cedry Wielkie, w tak dużym przedsięwzięciu jest wynikiem współpracy, która została nawiązana pomiędzy Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich i „Wyspą Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury. Współpraca ta zaowocował propozycją wspólnej organizacji tego wydarzenia, z której ŻOKiS skorzystał chcąc promować Gminę Cedry Wielkie również u swoich sąsiadów.

Latawce biorące udział w konkursie tworzone były podczas warsztatów w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich i „Wyspie Skarbów”. Pod okiem profesjonalnych konstruktorów powstawały latające dzieła, które miały przypominać rybę.
Na zakończenie imprezy wspólnie można było powalczyć o tytuł tego najpiękniejszego. Przy dobrym wietrze, niektóre z latawców wzbijały się na wysokość kilkuset metrów. Kolejna szansa, żeby spróbować swoich sił w latawcowych zmaganiach już za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Reportaż:

http://trojmiasto.tv/Karnawal-latawcow-na-plazy-sobieszewskiej-15643.html?id_serwisy=8