Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Wakacje trwają!

 

DSC_0107

Program wakacyjny 2015 obfituje w różnego rodzaju zajęcia, wyjazdy i warsztaty dla najmłodszych dzieci, młodzieży jak i dorosłych z terenu naszej gminy i nie tylko.
Po niespełna 2 tygodniach wakacji odbyły się zajęcia plastyczne, na którychuczestnicy malowali farbami. Z ogromną chęcią i uśmiechem brali udział w zajęciach, czego wynikiem były ciekawe i piękne prace.
Od czerwca na Przystani Żeglarskiej w Błotniku odbywają się warsztaty żeglarskie na nowo otwartej Szkółce Żeglarskiej. Są to zajęcia teoretyczne i praktyczne dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Cedry Wielkie o tematyce żeglarskiej.
Wśród wielu zajęć prowadzonych w naszej placówce zajęcia kulinarne cieszą się największym zainteresowaniem zarówno przez dzieci starsze jak i maluchy. Młodsze dzieci chętnie podpatrują, co dzieje się w kuchni. Wszystkie uwielbiają wspólne konsumowanie przygotowanych potraw czy smakołyków. Od początku wakacji zajęcia kulinarne odbyły się dwa razy. Podczas 1 spotkania dzieci przygotowywały sałatki owocowe, natomiast na kolejnych robiliśmy gofry.KALAMBURY w ŻOKiS to świetna zabawa, którą znają wszyscy. Dzieci podzielone na dwie grupy na zmianę  za pomocą gestów (bez używania słów) pokazują tytuł albo postać z bajki w taki sposób, by drużyna przeciwna mogła odgadnąć.
Odbyły się również zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej  prowadzone przez Panią Dorotę Nawrocką. Dzieci uważnie wysłuchały ulubionych bajek, a także pograły w prawie, że zapomniane „gry na papierze”, statki, bajkowe „państwa i miasta”, „kółko i krzyżyk”.
Podczas wakacji dostępna jest również sala komputerowa i stół do ping-ponga, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.