Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Wakacyjna wycieczka do PARKU LINOWEGO W BRZEŹNIE zorganizowana przez ŻOKiS

Park linowy to rodzaj toru sprawnościowego, którego rozwikłanie, umożliwia dojście do właściwego miejsca. To przede wszystkim zabawa, dlatego ŻOKiS zorganizował dla dzieci właśnie wycieczkę do PARKU LINOWEGO W BRZEŹNIE.
Oferta parku to strefa zabaw oraz trzy trasy o różnym stopniu trudności, wymagające różnego stopnia zaangażowania od osób je pokonujących oraz skok adrenaliny, a także strefa zabaw mini park: dzieci pokonują proste, kolorowe przeszkody linowe (siatki, mostki, tunele) zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drewnianych palach. Przejście trasy odbywa się bez użycia sprzętu alpinistycznego. Zabezpieczenie stanowią̨ siatki chroniące przed upadkiem.
Po dotarciu na miejsce grupa dzieci została ubrana w niezbędny sprzęt alpinistyczny oraz kaski ochronne dzięki, którym mogli bezpiecznie korzystać z atrakcji jakie na nich czekały. Przed wejściem na trasę zieloną, pomarańczową lub czerwoną parku linowego, każdy uczestnik musiał przejść obowiązkowe szkolenie na odcinku treningowym, podczas którego zapoznał się z zasadami posługiwania się sprzętem asekuracyjnym. Dopiero po prawidłowym pokonaniu trasy szkoleniowej zostali dopuszczeni do wejścia na pełne trasy parku linowego.
Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem grupy czuwali doświadczeni instruktorzy oraz opiekunowie wycieczki.
Uczestnicy z ochotą korzystali z różnych torów parku linowego – każdy według swoich możliwości i umiejętności. Przezwyciężali oni swoje słabości przy czym świetnie się bawili. Dzieci bardzo sobie dopingowały, a wspólna walka o skuteczne dotarcie do celu, powodowała niezwykłe emocje ale również przekładała się na integrację grupy.
Na zakończenie kupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną.
Takie miejsca jak Park Linowy Brzeźno rozwijają umiejętność skupienia się oraz koncentracji, pozwalają na chwilę przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość, pełną ciekawych przeszkód i walki ze swoimi słabościami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.