Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Wakacyjny spływ kajakowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wakacyjny spływ kajakowy to już tradycja w naszym ośrodku. Już po raz czwarty zakończenie sezonu wakacyjnego mieszkańcy Gminy Cedry Wielkie spędzili w sposób aktywny. W tym roku 27 sierpnia, ponad 80 osobowa grupa wraz z organizatorem – Żuławskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich wybrała się na spływ kajakowy „Meandrami Słupi”.
W niektórych miejscach trzeba było schować się w kajaku, aby przepłynąć pod zwałką, holować kajaki na płyciznach, a czasem nawet je przenosić. Odcinek należał do średnio trudnych – wartki nurt, powalone drzewa i bystrza sprawiły, że się nie nudziliśmy. Druga połowa trasy była już spokojniejsza i pozwalała na zrelaksowanie się po pierwszym etapie,
a na koniec czekała na nas nagroda – piękne jezioro Żukowskie z jego unikatową fauną. Do tego można było dostrzec orła bielika i podchodzące do rzeki dzikie zwierzęta. Nic w tym dziwnego – w końcu jest to przecież otulina Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”.
Z ciekawostek warta uwagi była elektrownia wodna w Strudze – najstarsza działająca w Europie, a także Kamienie Papieski w Parchowie i Soszycy.
Na zakończenie w ramach regeneracji sił kajakarzy zorganizowano ognisko z ogromną dawką dobrego humoru. Około godz. 19.00 dotarliśmy bezpiecznie do przystanku końcowego czyli ŻOKiS-u. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć, a nieobecni niech żałują, że nie byli z nami…