Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CEDRACH WIELKICH

DSC_0066Już po raz kolejny Gmina Cedry Wielkie poprzez środowisko uczniowskie i pracowników Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich włączyła się do spontanicznego grania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku jubileuszowa – 25 Orkiestra zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Dla naszej lokalnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był to również jubileuszowy Finał, gdyż  po raz 10 we wszystkich sołectwach Gminy Cedry Wielkie pojawili się wolontariusze z kolorowymi puszkami i czerwonymi serduszkami. Od rana 15 stycznia 30 wolontariuszy zbierało datki we wszystkich sołectwach, a o godzinie 14.00. w Sztabie w Zespole Szkół w Cedrach Wielkich rozpoczęła się przepełniona licznymi atrakcjami zabawa dla mieszkańców,  trwająca do wieczora.

Na niedzielne popołudnie i wieczór przygotowany został bogaty program artystyczny, na który złożyły się m.in. występy uczniów i absolwentów szkół z terenu naszej Gminy (Szkoła Podstawowa w Giemlicach i Zespół Szkół w Cedrach Wielkich), przedstawienie teatralne rodziców przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Cedrach Małych, występy formacji i zespołów działających przy ŻOKiS, pokaz psów przygotowany przez firmę GOOD TEAM.

Poza głównym miejscem koncertów – salą gimnastyczną Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich –w szkole działo się również bardzo wiele.  Przez cały czas trwanie imprezy można było skorzystać z takich atrakcji, jak kawiarenka, loteria fantowa, szpital pluszowego misia, fotobudka, malowanie twarzy, stoisko wystawiennicze Przystani żeglarskiej w Błotniku, Punkt medyczny, Stoisko Base Group z helem „do gadania”, kraina bajki dla najmłodszych, w tym maratony bajeczne, malowanie twarzy, warsztaty malarskie, gry i zabawy, warsztaty rękodzielnicze), stoisko wystawiennicze KGW z terenu Gminy Cedry Wielkie.

W trakcie całodziennych atrakcji nie zabrakło również aukcji – licytacji cennych przedmiotów zgromadzonych dzięki darczyńcom. W trakcie Finałowego Dnia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się  trzy wejścia aukcyjne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem  hojnie licytujących mieszkańców Gminy Cedry Wielkie. Wylicytowano m.in. tort od Koła Gospodyń Wiejskich Leszkowy (160 zł), dwa torty ufundowane przez właściciela Cedrowego Dworku (każdy tort po 210 zł). Dużym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty przesłane przez WOŚP. Pan Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie, wylicytował koszulkę 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za niemałą kwotę 250 zł.  Sama licytacja wsparła  WOŚP kwotą 3375,10 zł.

Zwieńczeniem imprezy był występ gwiazd wieczoru. W tym dniu były to aż dwie gwiazdy: dobrze znany lokalnej społeczności zespół rockowy Midnight i zespół – Formacja LECIMY, który rozbrzmiewał muzyką disco, gromadząc liczną publiczność.

W tym dniu nie mogło zabraknąć tradycyjnego „ŚWIATEŁKA DO NIEBA”, który rozbłyskiwał nad głowami tłumnie zebranych mieszkańców. Wszystkie pieniądze zebrane podczas finału, zostały skrupulatnie przeliczone przez sztabowy bank, dając ostateczną kwotę w wysokości 18 225,27 zł

Organizatorzy – Zespół Szkół w Cedrach Wielkich, Gmina Cedry Wielkie oraz Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich –  składają gorące podziękowania sponsorom, dzięki którym WOŚP mogła ponownie zagrać w Gminie Cedry Wielkie. Również Wójt Gminy, Pan Janusz Goliński, składa podziękowania tym wszystkim osobom, organizacjom i sponsorom, którzy w aktywny sposób przyłączyli się do akcji i tym samym przyczynili się do osiągniętego sukcesu.  W szczególny sposób dziękujemy mieszkańcom gminy Cedry Wielkie za hojność i wsparcie 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Szef Sztabu WOŚP
przy Zespole Szkół w Cedrach Wielkich

                                                                                                                 Joanna Stępień

wosp sponsorzy