Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Wizyta uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Giemlicach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich

Obecnym priorytetem MEN jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich nawyków czytelniczych. W związku z tym 29  listopada br. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej z Giemlic wraz z wychowawczyniami – p. Dorotą Gawrońską, Danutą Jeżowską i Anną Zatorską  odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Cedrach Wielkich.

Pani Dorota Nawrocka omówiła zasady korzystania z biblioteki,  sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w bibliotece, jakie są zasady korzystania z księgozbioru i imprez bibliotecznych, poznali regulamin. Dowiedzieli się, jaką drogę muszą przebyć książki, aby można było je wypożyczyć oraz skąd tak naprawdę biorą się książki i jak powstają. Ponadto, poznali zasady ustawienia księgozbioru dla dorosłych, młodzieży i dzieci oraz które książki można przeglądać i czytać na miejscu.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali pani bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in.: jej pracy, liczby i wieku czytelników biblioteki oraz najczęściej wypożyczanych książkach. Podczas wizyty dzieci opowiedziały krótko o swoich zainteresowaniach czytelniczych, a potem poszukiwały książki dla siebie. Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie i z uśmiechem wrócili do szkoły. Wizyta w bibliotece była dla uczniów dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Młodzi czytelnicy zapewnili, że będą częściej odwiedzać Gminną Bibliotekę Publiczną i korzystać z jej bogatego księgozbioru.