Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Wycieczka do Świata Labiryntów!

DSC_0097Labirynt to rodzaj zagadki, łamigłówki, której rozwikłanie, umożliwia dojście do właściwego miejsca. To przede wszystkim zabawa, dlatego ŻOKiS zorganizował dla dzieci właśnie wycieczkę do Świata Labiryntów w Blizinach.

Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na 3 grupy, tak aby każda grupa mogła swobodnie korzystać
z atrakcji, które na nas czekały. Po rozgrzewce, która polegała na przejściu przez małe labirynty:   linowy, korali, stopa olbrzyma, matematyczny,  góra dół,  3 kolory, labirynt słomiany zrobiliśmy krótką przerwę na śniadanie .

Po przerwie udaliśmy się na odprawę do dużego labiryntu kukurydzianego, gdzie Pani Agnieszka opowiedziała nam historię związaną z wzorem labiryntu – rakieta na niebie. Podczas odprawy otrzymaliśmy mapę i odznaczenie drużyny – flagę .Po wybraniu poziomu trudności rozpoczęliśmy swoją przygodę. Korzystając z mapki musieliśmy wyczytać wskazówki i dostać się jak najszybciej do celu.

Wspólna walka o szybkie i skuteczne dotarcie do celu, powodowała niezwykłe emocje ale również przekładała się na integrację grupy. Po około godzinnej wędrówce wszyscy szczęśliwie dotarli do mety gdzie trzeba było jeszcze odczytać hasło.

Na zakończenie kupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną.

Takie miejsca jak Świat Labiryntów rozwijają umiejętność skupienia się oraz koncentracji, pozwalają na  chwilę przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość, pełną ciekawych zagadek i wesołych łamigłówek.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.