Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Wycieczka wakacyjna do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu

Ostatnia wakacyjna wycieczka zorganizowana przez ŻOKiS dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Cedry Wielkie, odbyła się do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu dnia 13 sierpnia br. Miejsce to zostało wybrane nie przypadkowo – stanowiło połączenie zabawy z edukacją.
Uczestnicy odwiedzili takie wystawy jak:

Wahadło Foucaulta –  na której główną ideą było zademonstrowanie odbiorcom doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi,

O obrotach – tematem tej autorskiej wystawy był ruch obrotowy i jego zastosowania praktyczne, a także zjawiska z nim związane, takie jak występowanie sił bezwładności w obracających się układach odniesienia, w tym na Ziemi,

Rzeka – motywem przewodnim wystawy była rzeka i jej otoczenie. Projektując wystawę nawiązano do nadwiślańskiego charakteru Torunia, do roli jaką w jego rozwoju odgrywała i nadal odgrywa Wisła.

przeŻYCIE – przestrzeń ekspozycji wystawy została zaaranżowana w sposób przyjazny dla dzieci, tworząc nowy osobny świat kreatywnej zabawy, pełen niezwykłych stanowisk interaktywnych.

– przebudowa – pracownia kreatywna przeBUDOWA została wyposażona w nowatorski system klocków Imagination Play GroundTM w celu pobudzania kreatywności i wyobraźni.

 

– …To takie proste! – wystawa obejmowała 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Podstawę systemu wystawowego stanowiły klocki gry komputerowej Tetris, których różne układy harmonijnie tworzyły kompozycję ekspozycji.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej niezwykłej wycieczki.