Wszystkie wydarzenia.

I MISTRZOSTWA W BRYDŻU SPORTOWYM O PUCHAR WÓJTA GMINY CEDRY WIELKIE

W piątek 21 lutego o godzinie 17.00 w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich odbyło się nietuzinkowe i pierwsze tego typu wydarzenie na terenie naszej gminy. W I MISTRZOSTWACH W  BRYDŻU SPORTOWYM O PUCHAR WÓJTA GMINY CEDRY WIELKIE udział wzięło 24 zawodników z terenu Powiatu Gdańskiego. Wyniki mistrzostw prezentują się następująco:

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
Bal Seniora 2020

Takiego balu seniora w gminie Cedry Wielkie nie pamiętają nawet najstarsi żuławiacy. Ponad 300 osób bawiło się w minioną sobotą na imprezie zorganizowanej w naszej hali. Specjalnie dla naszych seniorów wystąpił z koncertem Andrzej Cierniewski. Zimowe spotkania z seniorami to już tradycja w gminie Cedry Wielkie. Jednak po raz pierwszy bal zorganizowano z takim rozmachem. – Jest to dla nas organizacyjne wyzwanie i wielki test. Mam nadzieję, że udało się. Cieszę się, że tak dużo seniorów skorzystało z naszego zaproszenia. Żuławy nie były przyjaznym regionem dla osób, które po 1945 roku z różnych stron kraju sprowadziły się w te strony. Jednak ludzie ci od pierwszych dni ciężko pracowali i zakorzenili się na Żuławach Gdańskich. Dzisiejszy bal niech będzie skromnym podziękowaniem za ten trud, który ponieśli w swoim życiu – mówi Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie. Bal był niebywałą odskocznią od obowiązków dnia codziennego. Poza dobrą zabawą spotkanie z seniorami było okazją do uhonorowania małżeństw, które obchodziły co najmniej 50-lecie pożycia małżeńskiego. Tym razem wyróżniono pięć par: Aleksandrę i Kazimierza Sitarskich, Teresę i Mariana Niciejewskich (Trutnowy), Irenę i Zygmunta Lewandowskich oraz Irenę i Mariana Szafran (Cedry Wielkie). Janusz Goliński wręczył małżonkom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta Polski. Wyróżniono również Mariannę i Pawła Walenczykowskich z Giemlic, którzy poszczycić się mogą 60-letnim pożyciem małżeńskim. Podczas imprezy wybrano również królową i króla balu. Zaszczytny tytuł przypadł Krystynie Tymkowskiej i Jerzemu Łaguna. – Życzę udanej zabawy. Mam nadzieję, że po dzisiejszym balu boleć będą tylko nogi – mówiła do seniorów Justyna Słowińska, Przewodnicząca Rady Gminy Cedry Wielkie. Obecny na balu Starosta Gdański Stefan Skonieczny żartował, że podczas rozbudowy szkoły wielu dziwiło się wójtowi Golińskiemu, że gmina inwestuje w tak duży obiekt. – Dziś okazuje się, że do tańczenia pozostało bardzo niewiele miejsca. Cieszę się, że tak wielu będzie bawić się na wspólnej zabawie – zauważył Stefan Skonieczny.

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
WSPOMNIEŃ ŚWIĄTECZNYCH CZAR

Smak niedawnych świąt Bożego Narodzenia mogliśmy jeszcze poczuć podczas wydarzenia pn. : WSPOMNIEŃ ŚWIĄTECZNYCH CZAR , który odbył się w Cedrach Wielkich.

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
Obchody 75 rocznicy „Marszu Śmierci”

Mieszkańcy naszej gminy nie zapomnieli o ofiarach Marszu Śmierci 1945 roku. Wczoraj odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia sprzed 75 lat.

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
Podsumowanie ferii zimowych 2020

Jak co roku, nasz Ośrodek zorganizował ferie zimowe dla dzieci i młodzieży.  W tym roku zajęcia odbywały się głównie w nowo wybudowanym obiekcie hali sportowej w Cedrach Wielkich. Ponieważ zajęcia odbywały się przede wszystkich w hali to nie dziwi fakt, że były to głównie zajęcia sportowe tj.: tenis stołowy, koszykówka, siatkówka, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, taneczne HIP-HOP oraz tegoroczna nowość – ścianka wspinaczkowa, która cieszyła się niesłabnącą popularnością przez całe ferie. Mimo, iż w tym roku na zajęciach dominował sport, nie zabrakło również zajęć o innej tematyce, które z kolei odbywały się w ŻOKiS, a wśród nich wspólne śpiewanie przy gitarze z Panem Danielem Ejnikiem, zajęcia plastyczne z prowadząca zajęcia stałe w ośrodku Panią Barbarą Jankowską a także zawsze wyczekiwane przez uczestników zajęcia kulinarne, na których dzieci z pomocą opiekunów z ŻOKiS przygotowały mini pizzę.

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
Półmetek ferii i tłumy na ściance wspinaczkowej

Półmetek ferii już niestety za nami. Ci, którzy skorzystali z oferty Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, nie mogą narzekać na nudę.

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
Renifer Niko ratował zimę – przedstawienie teatralne w ramach ferii zimowych 2020

Wczoraj w hali sportowej w Cedrach Wielkich Renifer Niko ratował zimę razem z uczestnikami przedstawienia teatralnego w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek.

zobacz szczegóły

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu
WOŚP 2020 – znów pobiliśmy rekord!!!

Cichną dopiero echa wczorajszej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która z przytupem grała wczoraj w gminie Cedry Wielkie. Rekord? Pobity! Zabawa? Przednia! Nasza mała orkiestra w Cedrach Wielkich spisała się na medal. Suma zebranych pieniędzy znów okazała się rekordowa. W tym roku zebraliśmy 34 637,97 zł.

zobacz szczegóły