Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

„WYSPA VS CEDRY” – ROWEROWY TOR PRZESZKÓD – kolejne starcie w ramach cyklu międzyregionalnych konkurencji sportowo – rekreacyjnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W sobotę 1 października 2016 r. w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu i na Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich odbyły się kolejne zmagania w ramach cyklu międzyregionalnych konkurencji sportowo – rekreacyjnych pn. „WYSPA vs CEDRY”, którego organizatorami są: Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury, Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, Fundacja Eko Wyspa i Pan  Marek Gołaszewski.

W turnieju – rowerowym torze przeszkód udział wzięło łącznie 20 osób. Każda z reprezentacji zobowiązana była do wystawienia 2 drużyn 10 osobowych. W dniu rozgrywek – rowerowego toru przeszkód na terenie ŻOKIS zostało przeprowadzone losowanie drużyn uczestniczących w turnieju oraz ustalono kolejność rozgrywanych indywidualnych startów  Podział drużyn przedstawiał się następująco

Lp.

Gmina Cedry Wielkie

Wyspa Sobieszewska

1.        Grzegorz Nec Monika Wrześniewska
2.        Andrzej Sikora Dariusz Nowacki
3.        Marek Gugniewicz Sławomir Kłos
4.        Daniel Maśka Piotr Faltynowski
5.        Katarzyna Tarasiuk Mariusz Zieliński
6.        Kacper Reszpądek Sandra Stormowska
7.        Marcin Suska Kacper Surowiec
8.        Kamil Rumiński Paweł Segot
9.        Renata Terlane Krzysztof Chyliński
10.    Krystian Stormowski Dorota  Kłos

W ramach zorganizowanych zawodów uczestnicy  musieli wykazać się niewątpliwie wyjątkowymi umiejętnościami praktycznymi, gdyż turniej składał się z dwóch części praktycznych: rowerowego toru przeszkód i wyścigów na autojeździkach. W ramach pierwszej konkurencji należało pokonać tor przeszkód składający się z 7 przeszkód: slalomu z ograniczeniem, slalomu kółkowego „żmijki”, równoważni, rynny, korytarza z desek i tarki. Trasa na pozór łatwa, przysporzyła wielu uczestnikom nie lada problemów. Druga konkurencja – jazda autojeździkami po miasteczku ruchu drogowego polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu punktów kontrolnych, na których należało wykonać proste zadanie ruchowe. Czas przejazdu był punktowany.

Po zaciętej rywalizacji, karkołomnych zawodach, pełnych zaangażowania i emocji, a także nieustającemu dopingowi kibiców ostatecznie wygrała Drużyna z Cedrów Wielkich.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do startu w następnych zmaganiach, które już niebawem – 22 października 2016 r. na Przystani żeglarskiej w Błotniku.