Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

XI Żuławski Rajd Rowerowy

W piękną, słoneczną sobotę 28 lipca 2018 r. o godz. 9:15 spod Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich rozpoczął się po raz jedenasty Żuławski Rajd Rowerowy. W rajdzie wzięło udział około 170 rowerzystów. Wśród uczestników były całe rodziny, młodzież i „młodzi duchem”. Taka frekwencja dowodzi, że ta aktywna forma spędzania wolnego czasu i zwiedzania jest bardzo potrzebna, a stałych uczestników wydarzenia z roku na rok przybywa.

Rajd uroczyście otworzył organizator – Łukasz Żarna dyrektor ŻOKiS w Cedrach Wielkich, który samochodem zabezpieczającym jechał na czele grupy rowerowej.

W ŻOKiS w Cedrach Wielkich, uczestnicy wycieczki otrzymali kamizelki odblaskowe i koszulki współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Całodniowy rajd wymagał niejednokrotnie wytrwałości ze względu na ilość kilometrów przejechanych, a także na różnorodną aurę pogodową, która zaskoczyła wszystkich poprzez obwite opady deszczu, jednakże rajdowicze nie poddawali się i nie tracili dobrego humoru oraz chęci ukończenia rajdu.

Pierwszy postój miał miejsce w Ostaszewie po przejechaniu przez uczestników dystansu 18 km. Po krótkim odpoczynku, zregenerowaniu sił, ruszyliśmy w dalszą drogę. Następne  przystanki miały miejsce w Nowym Stawie  (18 km), Malborku (14 km), Tczewie (16 km) oraz Steblewie (po dystansie 15 km). Około godz. 18.00 po dystansie 90 km rowerzyści dojechali do ŻOKiS w Cedrach Wielkich. Gospodarze wszystkich miejsc, w których mieliśmy zaplanowany postój serdecznie nas ugościli i pozwolili skorzystać z obiektów na regenerację sił.

Ostatnim przystankiem rajdu i jednocześnie metą były oczywiście Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu.  Po dotarciu do mety na rajdowiczów czekał przygotowany poczęstunek podczas którego można było zjeść ciepłą kiełbaskę, ponadto można było napić się herbaty i kawy.

Następnie Pani Elżbieta Prymaczek Sekretarz Gminy Cedry Wielkie, Pan Ireneusz Lech Radny Powiatu Gdańskiego oraz Pan Łukasz Żarna dyrektor ŻOKiS rozdali pamiątkowe medale każdemu uczestnikowi rajdu. Ponadto odbyła się loteria z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie. Najmłodsi uczestnicy rajdu losowali szczęśliwe numerki przydzielone do każdego uczestnika rajdu. Po wręczeniu nagród rzeczowych z loterii zostały wręczone również puchary najstarszemu oraz najmłodszemu uczestnikowi i uczestniczce tegorocznego rajdu.

Przez cały przejazd towarzyszyło nam profesjonalne zabezpieczenie Policji Powiatowych z Pruszcza Gdańskiego, Nowego Dworu Gdańskiego, Malborka i Tczewa. Nad zdrowiem i kondycją rajdowiczów czuwała opieka medyczna w osobie Pani Hanny Karnat.

Szczególne podziękowania dla osób i podmiotów, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia poprzez współfinansowanie i wsparcie organizacyjne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas i wzięli udział w tej wesołej imprezie. A my jako organizatorzy już teraz zapraszamy za rok na XII Żuławski Rajd Rowerowy !!!

Zapraszamy również do odwiedzenia facebooka ŻOKiS gdzie znajdują się filmiki oraz więcej zdjęć. Poniżej link:

https://www.facebook.com/events/2173915856176402/