Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap gminny

Dnia 7 marca 2017 roku w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich odbyły się  gminne eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Były to już ósme eliminacje organizowane na terenie gminy Cedry Wielkie. W konkursie licznie wzięły udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół: Giemlic, Wocław, Cedrów Małych i Cedrów Wielkich. Na uczestników czekały medale, dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy Cedry Wielkie.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji samej straży pożarnej.

W etapie  gminnym wzięły udział dwie grupy wiekowe: I grupa – szkoły podstawowe, II grupa – szkoły gimnazjalne.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech szkół podstawowych oraz dwóch gimnazjów  z terenu gminy Cedry Wielkie. Uczestnicy mieli za zadnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę  z zakresu pożarnictwa. Uczniowie z najlepszymi wynikami wzięli udział w dogrywce o najlepsze miejsca, która polegała na ustnej odpowiedzi  przed komisją konkursową.

W tegorocznym turnieju laureatami zostali:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce –  Antoni Czuba, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach

II miejsce – Miłosz Daszkowski, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach,

III miejsce –  Julia Błaszczkiewicz, Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

Gimnazjum:

I miejsce – Radosław Korczyc, Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

II miejsce – Radosław Lis, Zespół Szkół w Cedrach Małych

III miejsce – Adam Chara, Zespół Szkół w Cedrach Wielkich

Zwycięzcy tegorocznej edycji XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” Radosław Korczyc oraz Antoni Czuba będą reprezentować Gminę Cedry Wielkie w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Trzymamy kciuki!!!