Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

„Złap Wiatr w Żuławski Kliwer”

DSC_0061

W sobotę  11 lipca 2015 roku na Przystani Żeglarskiej w Błotniku odbyła się trzecia edycja imprezy pn. „Złap wiatr w Żuławski Kliwer”. Mimo niesprzyjającej pogody wszystkie zaplanowane na ten dzień zawody żeglarskie odbyły się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Po przywitaniu zebranych gości, w tym w szczególności: Marka Biernackiego – Ministra Koordynatora ds. Służb Specjalnych wraz z małżonką, Jana Szymańskiego Dyrektora Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego z małżonką, Barbarę Kamińską Wójt Gminy Suchy Dąb, Enocha Wituckiego – Właściciela Activ Group, Małgorzatę Dubel – pełnomocnika Grupy Doradczo Audytorskiej Polska Sp. z o.o., , Barbarę Sergot-Golędzinowską – Prezes Base Group sp. z o. o, przedstawiciela firmy Plus Express S.J, a także Radnych i Sołtysów Gminy Cedry Wielkie, Pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie, wraz z Panią Bożeną Daszewską Przewodniczącą Rady Gminy oficjalnie otworzyli imprezę.

                Wydarzenie pn. „ZŁAP WIATR W ŻUŁAWSKI KLIWER”, związane jest z  rocznicą obchodów uroczystego otwarcia przystani żeglarskiej w Błotniku w 2012 r. , na którym goszczono znamienitych gości, w tym parę prezydencką.

                Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia, Pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie, wraz z Panią Bożeną Daszewską Przewodniczącą Rady Gminy i Łukasz Żarna – Komandor Gdańskiego Klubu Morskiego „CEDRUS”, wręczyli podziękowania dla podmiotów zaangażowanych w rozwój przystani żeglarskiej – Grupie Doradczo Audytorską Polska Sp. z o.o. z Gdańska – dzięki której szkółka żeglarska wzbogaciła się o nową łódź żaglowa RS Feva, która przeznaczona jest dla starszej młodzieży, Firmie Plus-Express – która podarowała szkółce żeglarskiej łódź klasy OPTYMIST dla młodych żeglarzy, Barbarze Sergot-Golędzinowskiej – Prezes Base Group sp. z o. o., która swoją działalnością niejednokrotnie wsparła Gminę Cedry Wielkie i przystań żeglarską w Błotniku.

                W ciągu całego dnia, w ramach imprezy „Złap wiatr w Żuławski Kliwer” organizatorzy zapewnili zarówno dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym moc atrakcji. W szczególności były to  zawody sportowe dla dzieci: Regaty OPTYMIST, Zawody kajakowe dla dzieci i młodzieży, blok animacyjny i bezpłatne miasteczko zabaw dla najmłodszych, a także stoiska wystawiennicze.

                Do głównych atrakcji, które cieszyły się największym zainteresowaniem należały Pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Pomorskiego i zawody kajakowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy. Pierwszy z nich – Pokaz ratownictwa miał na celu ukazanie akcji ratunkowych w sytuacjach spowodowanych nieprawidłowym korzystaniem ze sprzętu pływającego. Głównym celem pokazu było promowanie bezpiecznych zachowań, szczególnie podczas letniego wypoczynku nad wodą. Kolejna atrakcja – zawody kajakowe miały związek z promocją i popularyzacją aktywnego wypoczynku poprzez łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i turystyką. Przedstawicielki sektora społecznego – Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Cedry Wielkie (KGW Leszkowy, KGW Cedry Wielkie i KGW Kiezmark) poprzez zawody kajakowe pokazały, że jest to sport i zabawa w jednym i do tego tak naprawdę dla każdego. Doceniając ich zaangażowanie uczestnicy imprezy mogli podziwiać wielką odwagę i zabawne stroje, które nadały zawodom nutę wesołości.

                Uroczystość odznaczenia wszystkich drużyn, w tym dzieci i młodzież, a także przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich  miała charakter wyjątkowy, iż wszyscy otrzymali puchary, pamiątkowe medale, a także nagrody ufundowane przez Pana Wójta Janusza Golińskiego. Dodatkowo w gronie fundatorów znalazł się Pan Marek Biernacki – Minister Koordynator ds. Służb Specjalnych odznaczając pucharami najlepszych zawodników.

                Podczas wydarzenia, cześć artystyczną zabezpieczył zespół Female Band, działający przy Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich. W repertuarze grupy znalazł się program  rozrywkowy, popularny w nowych aranżacjach wykonywany a’ capella  jak również z podkładami instrumentalnymi. Nie zabrakło na scenie również akcentów morskich, w tym utworów szantowych.

Od godziny 20.00 do późnych godzin nocnych dla osób dorosłych do tańca przygrywała muzyka przygotowana przez DJ Wojtka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.