Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

ŻOKiS zorganizował jesienne warsztaty plastyczne dla dzieci.

Pani Jesień ukryła się w pożółkłych liściach, kasztanach i żołędziach leżących na trawie, w dojrzałych czerwonych koralach jarzębiny i w pachnących grzybach.

17 października 2017 r. Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu postanowił wykorzystać te dary jesieni i zorganizował warsztaty rękodzielnicze dla dzieci. Wybór terminu zajęć nie jest przypadkowy, gdyż za oknem mamy w pełni klimat jesienny. W zajęciach uczestniczyła 11 osobowa grupa milusińskich ze Słonecznego Okienka Przedszkolnego pod opieką Pani Beaty Kwiecień.

Podczas warsztatów dzieci odpowiadały na zagadki nawiązujące do tematyki jesiennej, a także tworzyły obrazy jesienne wykorzystując przyniesione przez siebie bogactwa jesieni, a były to liście, szyszki, jarzębina, głóg, patyczki i „noski klonowe”. Pierwsza praca, którą wykonały przedszkolaki polegała na przyklejaniu owoców, grzybów, listków, kasztanów i żołędzi na obrazek z jeżem, dzięki czemu rozwijały swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne. Z ogromną radością tworzyły również drugą pracę, czyli piękne bukiety, które powstawały z odbitych liści pomalowanych kolorowymi farbkami. Inwencjom twórczym nie było końca.

Wykonane prace zdobią ŻOKiS i tworzą wspaniałą wystawę, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. Warsztaty wszystkim się podobały, a przedszkolaki z  niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: