Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu świętuje MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

Międzynarodowy Dzień Ptaków został ustanowiony już w 1906 roku, podczas ratyfikacji Konwencji o Ochronie Ptaków Pożytecznych dla Rolnictwa z 19 marca 1902 r. Polska przystąpiła do konwencji w 1932r.

W tym roku również Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich postanowił się przyłączyć do świętowania tak ważnego dnia jakim jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji w dniu 01.10.2018 r. ŻOKiS odwiedzili uczniowie ze Szkół Podstawowych z naszej gminy, w sumie ponad 70 osób.

Dla uczniów została przygotowana prelekcja pn. „Ptaki w Obliczu Śmieci” przeprowadzana przez Panią Alicję Bielską ze stacji Ornitologicznej w Gdańsku. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zagrożenia przed jakimi stoją ptaki, oraz zachęcenie dzieci, młodzieży  i dorosłych do zaangażowania się w ich ochronę.

Z okazji święta zachęcamy do bardziej uważnego przyjrzenia się ptakom. Aby je obserwować nie trzeba robić dalekich wypraw – na początek zajrzyjmy do ogrodu, parku czy na skwerek. Nawet w mieście, wśród domów możemy rozpocząć swoją przygodę z ptakami. Wystarczy spojrzeć na świat trochę innym okiem – z odrobiną uwagi i cierpliwości.