Dożynki Gminne

Dożynki- czas radości i podziękowań, uroczystość o wieloletniej tradycji jest symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowi wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Jest również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.

Każdego roku mieszkańcy Gminy Cedry Wielkie mają możliwość spotkania się podczas największego wydarzenia organizowanego na jej terenie gdzie wśród sąsiadów/rodziny/przyjaciół spędzają piękne popołudnie przepełnione dobrą zabawą.

W tym roku gwarantujemy mnóstwo atrakcji dla dzieci, świetne stoiska wystawiennicze, zabawne i pełne emocji konkursy rozstrzygane wśród sołectw, teatr lalkowy który jest zupełną nowością na naszej scenie...właśnie a na scenie...tu będzie biła energia całego wydarzenia. Zostaną wręczone nagrody w tym największa i najważniejsza nagroda dnia czyli Turniej o Złotego Kłosa, zaprosimy na scenę laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska, rozśpiewamy i roztańczymy publiczność występami dzieci i młodzieży z naszego terenu. Wszystko to w przerwach przy dźwiękach mocnego i energetycznego zespołem, który rozbrzmiewać będzie na małej scenie mowa tu o ALter Maanam.

Wieczór zapowiada się z mocną nutką rocka -> gwiazda wieczoru zespół BLUE CAFE.

To będzie fantastyczne wydarzenie!

2 września
godz. 13.00 Msza Św. w Kościele pw. Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich
godz. 13.40 Przemarsz na plac przy hali sportowej w Cedrach Wielkich
godz. 14.00 oficjalne rozpoczęcie wydarzenia i tu zaczyna się cała zabawa, która potrwa do godz. 22.00

Szczegóły
Data dodania 28 sierpnia 2023