„Uśmiechnij się jesteś w Cedrach” - Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych

Wyjątkowe wydarzeniu już niedługo w Hali Sportowej

W dniu 16 października 2021 r. w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich przy ul. Osadników Wojskowych 21 odbędzie się wydarzenie o nazwie „Uśmiechnij się jesteś w Cedrach” - Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych. Będzie ono skierowane głównie do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, a także do wszystkich, którzy chcieliby kibicować w tym dniu osobom niepełnosprawnym w ich sportowych zmaganiach.

W ramach wydarzenia "Uśmiechnij się jesteś w Cedrach" na Hali Sportowej w Cedrach Wielkich zostanie rozegrany turniej tenisa stołowego z kategorią dla osób niepełnosprawnych oraz mecz piłki nożnej osób niepełnosprawnych, a także odbędzie się pokaz dyscypliny sportowej o nazwie Boccia. Dla uczestników zaplanowano również zajęcia na ściance wspinaczkowej z instruktorami oraz w siłowni z fizjoterapeutą na specjalnie przygotowanym sprzęcie sportowym przystosowanym dla osób z niepełnosprawnością. Jedną z głównych atrakcji tego dnia będzie również mecz pokazowy tenisa stołowego z udziałem polskiego paraolimpijczyka z Tokio Pana Rafała Lisa. Przez cały dzień na obiekcie będzie można spotkać maskotkę Mewę, która będzie zachęcała do kibicowania, uśmiechu i zabawy, a także będzie rozdawała drobne upominki i gadżety reklamowe. W trakcie imprezy odbędą się również pokazy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, a także prezentacja działalności Stowarzyszenia Szansa-Start Gdańsk oraz Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego „Żuławski Słonecznik” w Giemlicach. Przewidziano również finał akcji promocyjnej #Szczepimysię zachęcającej do szczepień przeciwko Covid-19 oraz loterię z nagrodami.

Organizatorami wydarzenia jest Gmina Cedry Wielkie, Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich oraz Hala Sportowa w Cedrach Wielkich. Partnerami wydarzenia jest firma Levicare Sp. z o.o. , Port Lotniczy Gdańsk im.Lecha Wałęsy oraz Stowarzyszenie Szansa-Start Gdańsk. 
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Hali Sportowej w Cedrach Wielkich!


 

Szczegóły
Data dodania 7 października 2021
Powiązane wiadomości