Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

AKTYWNOŚĆ RUCHOWA I ZDROWY TRYB ŻYCIA POPŁACA – czyli nagroda Wójta Gminy Cedry Wielkie dla najbardziej aktywnych klas w formie grupowej wycieczki do AQUAPARK W REDZIE

W dniu 22 czerwca 2017 r. grupa blisko 70 uczniów ze Szkół Podstawowych  w Giemlicach i Cedrach Małych skorzystała z wycieczki do Aquaparku w Redzie.

Całodzienny pobyt pod opieką  ratowników i opiekunów był nie tylko możliwością skorzystania z ogromnej ilości atrakcji wodnych jakie oferuje obiekt, ale również wykazania się umiejętnością pływania. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie wodne i akwarium z rekinami. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks i zabawę na finiszu roku szkolnego ale i także świętowanie wygranej w ramach akcji „ROWEROWY MAJ”.

Przypomnijmy, iż właśnie m.in. taką nagrodę ufundował Pan Janusz Goliński Wójt Gminy Cedry Wielkie dla najbardziej aktywnych klas Szkół Podstawowych za udział w  KAMPANII ROWEROWY MAJ

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca aktywne podróże do szkół i przedszkoli, będąca autorskim projektem Miasta Gdańska z roku na rok przyciągająca kolejne gminy i miasta. W tym roku po raz pierwszy uczniowie z dwóch szkół – Szkoła Podstawowa Giemlice i Szkoła Podstawowa Cedry Małe brały czynny udział przez cały miesiąc w akcji, za co zostali wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami.

W ramach akcji Rowerowego Maja wręczone zostały również:

  • Nagroda główna – stacja naprawy rowerów, którą otrzymała Szkoła Podstawowa w Giemlicach,
  • Nagroda za II miejsce -  stojaki rowerowe, które zostały wręczone Szkole Podstawowej w Cedrach Małych.
  • Nagrody indywidualne dla uczniów za 100 % aktywności (20 osób), które otrzymały VOUCHERY o wartości 100 zł do sklepu DECATHLON.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy akcji tj. 204 uczniów otrzymali podziękowanie i upominki w formie gadżetów rowerowych, plecaków i bidonów sportowych.

Tak przygotowana akcja i szeroki wachlarz nagród jest zachętą do czynnego udziału zarówno w wydarzeniach organizowanych przez Gminę Cedry Wielkie, jak i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Sukces akcji rowerowy maj na terenie Gminy Cedry Wielkie w roku 2017, na pewno zaowocuje kontynuacją działań w kolejnych latach przy udziale kolejnych szkół.