Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Drugi tydzień ferii zimowych

DSC_0139Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy lekcją przyrody gdzie poruszony był temat budowania karmników dla ptaków, dokarmiania w okresie zimowym oraz opieka nad nimi.
W kolejnych dniach dzieciaki oglądały filmy i bajki: „Epoka Lodowcowa – mocne uderzenie”i „Pudłaki”. Odbyły się również zajęcia plastyczne, na których dzieciaki z rolek po papierze toaletowym budowały zimowych przyjaciół m.in. bałwana, mikołaja, renifera a także warsztaty rękodzielnicze gdzie przygotowane zostały witraże z bibuły i kolorowego papieru.  W okresie feryjnym odbyły się, kalambury, karaoke i zajęcia sportowe – tenis stołowy oraz zajęcia komputerowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne gdzie dzieci upiekły rogaliki oraz zajęcia w bibliotece i ognisko gdzie każdy uczestnik pomimo mrozu upiekł dla siebie kiełbaskę, a następnie  ze smakiem ja skonsumował. Odbył się spektakl teatru Blaszany Bębenek. Przedstawienie pt. „Skarb to nie tylko złoto” przyciągnęło do ŻOKiS grupę dzieci z terenu gminy. Sposób przedstawienia bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom.

W połowie tygodnia grupa licząca 40 osób – dzieci i młodzieży z terenu Gminy Cedry Wielkie wraz z opiekunami wybrała się Rodzinnego Centrum Rozrywki „Loopy’s World” w Gdańsku na najbardziej energetyczną lekcję W-Fu jaką dotychczas mogli mieć. Po zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym na terenie placu zabaw zaczęła się szalona, ale bezpieczna zabawa.

Pod koniec 2 tygodnia ferii zimowych Zimowy Turniej Tenisa Stołowego na którym grupa młodzieży
i osób dorosłych walczyła w dwóch kategoriach o I, II i III miejsca, za które można było otrzymać puchar oraz nagrody rzeczowe przygotowany specjalnie na tą okazję.

Główną atrakcją całych ferii zimowych był oczywiście bal karnawałowy, gdzie dzieci w to dyskotekowe popołudnie przeobraziły się w różnokolorowe postacie z bajek.  Różnego rodzaju gry
i zabawy na tę okazję przygotowała firma Happy Bee.

W bardzo wesołej atmosferze minęły 2 tygodnie ferii zimowych, ponieważ dzieci z ochotą uczestniczyły w zajęciach, a nam miło było je gościć i z nimi pracować.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!