Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Egzamin praktyczny na kartę rowerową na Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich zorganizowany przez ŻOKiS.

Dzieci ze szkół z terenu Gminy Cedry Wielkie wykazały się swoją wiedzą z przepisów ruchu drogowego, a także umiejętnościami bezpiecznej jazdy. Dzieciaki, które zdały egzaminy, zdobyły swoje pierwsze uprawnienia do jazdy – kartę rowerową.

W dniu 13 maja 2016 roku na Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich zorganizowane zostały przez Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich egzaminy praktyczne dla dzieci, których zaliczenie oznaczało uzyskanie przez jeszcze bardzo młodych użytkowników dróg karty rowerowej. Na specjalnie przygotowanej trasie – uliczkach miasteczka, pod bacznym okiem policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego Policji Powiatowej z Pruszcza Gdańskiego , swoimi umiejętnościami w jeździe rowerem wykazało się 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wocławach, Szkoły Podstawowej w Giemlicach oraz Zespołu Szkół w Cedrach Małych.

Warunkiem przystąpienia do tego sprawdzianu, było wcześniejsze zdanie testu z pytaniami dotyczącymi znajomości przepisów ruchu drogowego. Ten etap odbywał się w poszczególnych szkołach.

Mimo nie sprzyjającej pogody i ogromnego stresu tego dnia wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami, co przyczyniło się do 100 % zdania przez wszystkich egzaminu i uzyskania karty rowerowej.

                                                                                                                                                                                          Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: