Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Gmina Cedry Wielkie – Promocja wsi i regionu w ramach IX edycji Pomorskiego Święta Produktu Tradycyjnego w Gdańsku Oliwie

11 czerwca 2017 r., tj. w niedzielę, w Gdańsku Oliwie odbyła się kolejna edycja Promocji Tradycyjnego Produktu z Pomorskiego. Koneserzy regionalnych przysmaków i produktów mogli dokonać degustacji na 20 lokalnych stoiskach przygotowanych m.in. przez Koła Gospodyń, spółdzielnie i stowarzyszenia, na których nie brakowało swojskiego chleba z różnymi dodatkami smakowymi, pierogów, słodkich wypieków, kompotów i jeszcze wielu innych potraw.
Oczywiście w tym dniu w wydarzeniu wzięło udział KGW z Cedrów Małych, by reprezentować Gminę Cedry Wielkie i wystawić potrawy ściśle związane z regionem Żuław.
Tego dnia można było zarówno podziwiać jak i smakować wyroby kulinarne z Listy Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na której producenci z naszego województwa zarejestrowali aż 175 wyrobów spożywczych.
Wydarzenie to od lat cieszy się ogromną popularnością i nie brakuje chętnych do odwiedzania stoisk, a przede wszystkim do degustacji potraw przygotowanych wyłącznie według tradycyjnych przepisów i sposobów.