Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Literackie spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Cedrach Wielkich z Panią Katarzyną Ryrych

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Cedrach Wielkich przystąpiła do kolejnej już edycji akcji czytelniczej „Z książką na walizkach”. W związku z tą akcją 5 października 2017 r. odbyło się pierwsze planowane spotkanie autorskie laureatki wielu nagród i wyróżnień za twórczość literacką, znanej autorki książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, Katarzyną Ryrych. Jej książki były wielokrotnie nagradzane przez Polską Sekcję IBBY oraz w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkoły podstawowej z Cedrów Wielkich, a także przedstawiciele grona pedagogicznego.

Po krótkiej prezentacji pisarki przez Panią Dorotę Nawrocką – dyrektor biblioteki, Pani Katarzyna opowiedziała o początkach swojej twórczości literackiej, która rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Autorka podkreślała, że w swoich książkach zawsze pisze prawdę, dokładnie zapoznaje się z tematem, a swoich bohaterów kreuje na podstawie osób, które zna. Podejmuje tematy ważne, potrzebne i bliskie ludziom. Inspiracją do pisania zarówno wierszy, jak i prozy, są doświadczenia życiowe, prawdziwe historie ludzi jak i zwierząt. Podczas spotkania wciągnęła uczestników w rozmowę o problemach , potrzebach i marzeniach młodzieży współczesnej. Przybyła na spotkanie młodzież mogła dowiedzieć się o warsztacie twórczym autorki, jej pomysłach i wielu ciekawostkach, które stworzyły kanwę niejednej powieści. Pani Katarzyna opowiadała także o swych młodzieńczych marzeniach i europejskich podróżach.

Pod koniec spotkania młodzież zadawała pytania Pani Katarzynie, która chętnie i wyczerpująco odpowiadała na każde z nich. Spotkanie było również okazją do zakupu książek autorki oraz otrzymania wpisu z dedykacją