Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Podsumowanie Ferii Zimowych w ŻOKiS.

DSCN3829Zgodnie z coroczną tradycją zimowego wypoczynku, nasz Ośrodek wraz z Gminną Biblioteką Publiczną, po raz kolejny zorganizował ferie zimowe dla dzieci i młodzieży.  W tym roku – trwające od 15 do 26 lutego zajęcia artystyczno – kulturalno – sportowe dla dzieci i młodzieży, ułożone były od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 18.00 tak, aby w pełni zagospodarować czas wolny od nauki.
W pierwszym tygodniu ferii ŻOKiS przygotował wiele zajęć kulturalnych dla dzieci z terenu Gminy Cedry Wielkie. W ramach zajęć plastycznych i rękodzielniczych zorganizowano warsztaty tworzenia  kotylionów i masek karnawałowych, a także wykonanie własnego „Wesołego Bałwanka”, ze skarpety i ryżu. Odbyły się zajęcia taneczne prowadzone przez pana Piotra Białobrzeskiego, na których dzieci uczyły się różnych choreografii tańca HIP HOP. W pierwszym tygodniu ferii miały również miejsce zajęcia muzyczne pt. „Śpiew To Zdrowie” na, których dzieci śpiewały karaoke. Na tych zajęciach uczestnicy pracowali nad emisją głosu i oswajali się z mikrofonem. Podczas „Poranka z Bajką” w ŻOKiS, najmłodsi mieli okazję obejrzeć projekcję bajki pt. „Minionki” i „Minionki Rozrabiają” oraz „Ups Arka Odpłynęła” wyświetlanych na dużym ekranie.  Dzieci uczestniczyły także w grach ruchowych oraz planszowych tj. chińczyk, warcaby, szachy,  kalambury i pin pong. Każdego dnia odbywały się zajęcia komputerowe, z których dzieci chętnie korzystały. Bardzo dużą jednak popularnością cieszyły się zajęcia kulinarne poprowadzone przez Panią Dorotę Nawrocką. Dzieci podczas zajęć przygotowały „szaszłyki z owoców” oraz wafle przekładane różnymi słodkimi masami wszystko to starannie dekorowały i zajadały ze smakiem. Kulminacyjnym punktem pierwszego tygodnia ferii była wycieczka do OTOMINA na kulig w Karczmie Swojak. Grupa licząca ponad 40 osób uczestniczyła w kuligu. Z uwagi na brak śniegu kulig odbył się na „kołach”. Dzieci piekły również kiełbaski przy ognisku, a także jeździły konno.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy wycieczką do Gdańska. Gdzie 40 miłośników sportów zimowych mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami jazdy na łyżwach. W kolejnych dniach dzieciaki oglądały filmy i bajki: „Wakacje Mikołajka” i „Dziennik Cwaniaczka”. Odbyły się również zajęcia hip – hop , kalambury i karaoke.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia w bibliotece oraz zabawa w „śnieżki papierowe” gdzie dwie drużyny – zmagały się w konkurencjach: rzut do celu, zbijany czy bitwa na śnieżki zrobione własnoręcznie z papieru.

Pod koniec 2 tygodnia ferii zimowych odbył się spektakl teatru Qufer z Gdańska. Przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” przyciągnęło do ŻOKiS grupę około 50 dzieci z terenu gminy oraz grupę przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego w Koszwałach. Sposób przedstawienia popularnej bajki o czerwonym kapturku bardzo spodobał się wszystkim uczestnikom.
W tym samym dniu ŻOKiS zorganizował Zimowy Turniej Tenisa Stołowego na którym grupa młodzieży i osób dorosłych walczyła w trzech kategoriach o I miejsca, za które można było otrzymać puchar przygotowany specjalnie na tą okazję.

Główną atrakcją całych ferri zimowych był oczywiście bal karnawałowy, gdzie dzieci w to dyskotekowe popołudnie przeobraziły się w różnokolorowe postacie z bajek.  Różnego rodzaju gry i zabawy na tę okazję przygotowała firma Happy Bee.

W bardzo wesołej atmosferze minęły 2 tygodnie ferii zimowych, ponieważ dzieci z ochotą uczestniczyły w zajęciach, a nam miło było je gościć i z nimi pracować.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!