Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Uroczysta Sesja Świąteczna Rady Gminy Cedry Wielkie

W dniu 15.12.2017 r. odbyła się sesja Rady Gminy Cedry Wielkie, na której wśród wielu punktów porządku obrad najważniejszy był ten dotyczący przyszłorocznego budżetu Gminy. Po przedstawieniu przez Panią Skarbnik głównych założeń Radni Gminy w głosowaniu jednogłośnie przyjęli budżet na 2018 r.

Część druga sesji miała charakter przedświąteczny, na którą zaprosiła gości Przewodnicząca Rady Gminy. Na uroczystość przybyli m.in.: Pan Stefan Skonieczny – Starosta Powiatu Gdańskiego, Pan Enoch Witucki – Właściciel firmy ACTIV YACHT, Pan Mirosław Klukowski – Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Cedrach Wielkich, Księża, Radni, Sołtysi, a także dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu Gminie Cedry Wielkie. Po przywitaniu wszystkich Gości przez Pana Janusza Golińskiego – Wójta Gminy i Panią Bożenę Daszewską – Przewodniczącą Rady Gminy Cedry Wielkie, zebrani mieli okazję wysłuchać prezentacji kolęd i pastorałek przygotowanych przez zespół Female Bande i solistów prowadzonych przez Panią Bożenę Kozicką w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.

W świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój wprowadził wszystkich zgromadzonych Ksiądz Dziekan Janusz Mathea, wygłaszając krótką homilię nawiązującą do ewangelii, a także Ksiądz  dr Czesław Sołtys proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kiezmarku składając wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Życzliwa, wręcz rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu, w trakcie którego po wspólnym odśpiewaniu kolędy zebrani złożyli sobie nawzajem życzenia, dzieląc się przy tym opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy – Pan Janusz Goliński i Pani Bożena Daszewska złożyli wszystkim zgromadzonym podziękowania za konstruktywną współpracę w minionym roku, życząc jednocześnie, aby Nowy Rok 2018, był udany i pomyślny w życiu zawodowym i osobistym.

W ramach uroczystości dodatkowo zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Cedry Wielkie za wybitne osiągnięcia w nauce i działalności artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury oraz promocję Gminy Cedry Wielkie. Nagrodzeni w myśl uchwały Rady Gminy Cedry Wielkie z dnia 29 listopada 2017 r. zostali: Zespół Female Bande, Pan Andrzej Brzyszcz, Pan Grzegorz Bogun i Pan Tomasz Jażdżewski.