Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

VIII Gminny Przegląd Jasełek

 

DSC_0092

Aniołki, pasterze i Trzej Królowie to nieodłączne postaci wszystkich jasełek. 15 stycznia 2016 r. Ci bohaterowie zawitali do ŻOKiS. To już VIII raz został zorganizowany Gminny Przegląd Jasełek  w którym udział wzięli uczniowie i przedszkolaki z terenu gminy Cedry Wielkie. Na scenie podczas przesłuchań pojawiło się 6 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkole i uczniowie z klas IV-VI.
Jako pierwsze wystąpiły pięciolatki z oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół w Cedrach Małych przygotowane przez Panią Paulinę Urban. Wpatrzone w opiekunkę maluchy z ogromnym skupieniem wypowiadały swoje teksty.

Kolejny występ należał do maluchów z Punktu Przedszkolnego „Słoneczne Okienko” z Koszwał prowadzonego przez Panią Kamilę Bdzikot i Barbarę Jost.
Ostatni występ należał do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Cedrach Małych. Przy akompaniamencie przedszkolaki śpiewały kolędy i prezentowały swoje role, które przygotowały razem z Paniami Bożeną Piasecką i Moniką Bereza.
Tak zakończył się pierwszy etap przeglądu. Kiedy salę opuścili najmłodsi uczestnicy,  przybyli starsi z klas podstawowych.
Drugi etap przeglądu jasełek rozpoczęła grupa aktorów ze Szkoły Podstawowej w Giemlicach, którą przygotowała do występu Pani Sylwia Wronkiewicz i Pani Halina Kamysz, Karolinę Lidke
Kolejni wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wocławach przygotowani przez Panią Beatę Kwiecień.
Ostatni występ należał do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich przygotowany przez Panią Agnieszkę Zawadzką.
Dla najmłodszych uczniów to ogromne wyzwanie – oprócz prezentacji talentów wokalnych i aktorskich, przedstawili grę na instrumentach. Dodatkowym stresem była obecność zaproszonych gości  jak również przybyłych rodzicow, ale i z tym dzieci dały sobie radę.
Tremy widać nie było, za to radość z występów na scenie – owszem.

Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, a uczestnicy słodki poczęstunek i dyplomy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


.