Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

„WYSPA vs CEDRY” – PODCHODY NOCNE W TERENIE

DSCN502013 sierpnia 2016 r. o godzinie 21.00 na Wyspie Sobieszewskiej, odbyło się już drugie wydarzenie w ramach cyklu międzyregionalnych konkurencji sportowo – rekreacyjnych pn. „WYSPA vs CEDRY” – PODCHODY NOCNE W TERENIE. którego organizatorami są: Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury, Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, Fundacja Eko Wyspa i Pan  Marek Gołaszewski

W podchodach udział wzięło łącznie 24 osoby. Każda z reprezentacji zobowiązana była do wystawienia 2 drużyn 6 osobowych. Przed startem zostało przeprowadzone losowanie i podział drużyn uczestniczących w podchodach oraz ustalono kolejność startu.

Na starcie każda grupa otrzymała mapę, worek oraz kartę drużyny.  Tak uzbrojeni z latarkami  i scyzorykami w rękach ruszyli w pogoń za przygodą, świetną zabawą i zwycięstwem.

Jako pierwsza wystartowała drużyna z Cedrów Wielkich, następnie drużyna z Sobieszewa kolejno Cedry Wielkie i jako ostatnia drużyna z Sobieszewa.

Do przejścia było 4 km najpierw plażą, a później lasem. Na trasie trzeba było odwiedzić wyznaczonych 10 punktów, a w 5 wykonać zadania:

- nauczyć się wierszyka na pamięć

- rozwiązać zadanie matematyczne,

- zebrać muszelki z plaży

-  zebrać szyszki

- ustawić się na mecie wg wzrostu i wykrzyczeć dwuwyrazowe hasło wymyślone przez drużynę.

Nie tylko liczyło się dotarcie do  wszystkich punktów, ale również czas przebycia całej trasy. Za pominięcie punktów lub za niewykonanie zadania naliczane były karne minuty.

Po zaciętej rywalizacji, grze pełnej zaangażowania, niesamowitych emocji oraz ogromnemu wysiłkowi fizycznemu, ostatecznie wygrała Drużyna z Wyspy Sobieszewskiej. Gratulacje dla reprezentacji tej drużyny.

Kolejne zmagania już 10 września 2016 r. od godz. 08.00 – GRZYBOBRANIE na Wyspie Sobieszewskiej. Zapraszamy do zapisów i do czynnego kibicowania drużynom.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ