Dołącz do nas

aktualnie na stronie:

Zajęcia na Szkółce Żeglarskiej trwają!

DSC_8589Od 6 czerwca 2015 r. trwają zajęcia  na nowo otwartej SZKÓŁCE  ŻEGLARSKIEJ na Przystani Żeglarskiej w Błotniku.
W warsztatach udział biorą dzieci i młodzież z terenu  Gminy Cedry Wielkie, które zostały podzielone na trzy 10 osobowe grupy. Miesięcznie dzieci objęte są 40 godzinnym cyklem zajęć.
Grupa I i Grupa II uczęszcza na zajęcia w każdy weekend (sobota i niedziela) od 6 czerwca do 30 sierpnia 2015 r. Natomiast zajęcia dla Grupy III odbywają się w każdy czwartek i piątek przez 2 miesiące wakacji.
Spotkania mają na celu szerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie edukacji morskiej.  Uczestnicy pod okiem wykwalifikowanego instruktora Pana Dariusza Olędzkiego  posiądą umiejętność obsługi łódki klasy OPTYMIST, poznają węzły żeglarskie oraz sterowanie łódką bez żagla, wyrobią sobie orientację na wodzie, będą zdobywać różnego rodzaju umiejętności tj. taklowania jachtu, trymowania jachtu, posługiwania się  podstawową terminologią żeglarską,  wiązania węzłów żeglarskich,  wykonania zwrotu na wiatr i z wiatrem, halsowania do określonego celu i wiele innych.
Szkółka cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  Przedsięwzięcie realizowane jest przez Gminę Cedry Wielkie i  Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich.