Joga nabór

Co to jest joga? Na co wpływają ćwiczenia?

Joga jest pochodzącą z Indii techniką samodoskonalenia poprzez trening ciała i ducha.  Ćwiczenia odbywają się poprzez asany, czyli pozycje jogi, które działają na ciało poprzez ucisk, rozciąganie, wzmacnianie oraz relaks. Te cztery płaszczyzny wzmacniają układ nerwowo-mięśniowy oraz nerwowo- gruczołowy, co skutkuje poprawą zdrowia oraz sprawny umysłem. W jodze niezwykle ważnym aspektem jest prawidłowe oddychanie- pranajama.  

Dlaczego warto uczęszczać regularnie na zajęcia jogi?

Joga znana jest z szybkich efektów oraz wielu korzyści dla ciała i umysłu. Korzyści jakie mogą przynieść regularne ćwiczenia, to m. in.:

  • umiejętność wyciszenia negatywnych emocji i zmniejszenie stresu
  • zmniejszenie bólu stawów i kości, a także bólu głowy
  • poprawa pracy mięśni i ścięgien
  • regeneracja układu krążenia i systemu nerwowego
  • dotlenienie organizmu
  • polepszenie kondycji
  • zwiększenie elastyczności ciała
  • ogólna poprawa samopoczucia

Co zabrać ze sobą na zajęcia jogi?

Koniecznie należy zabrać ze sobą karimatę oraz wygodny strój niekrępujący ruchów. Ćwiczenia wykonywane są boso lub w skarpetkach antypoślizowych. 

Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich

 

Gdzie? Hala
Kiedy? Piątek: 17:00 - 18:15
Dla kogo? Dorośli
Za ile? miesięcznie: 90 zł

Prowadzący zajęcia

Tak jak wielu praktykujących swoją przygodę z jogą rozpocząłem z ciekawości oraz aby się spocić, nabyć więcej siły i gibkości. Joga jest fantastycznym narzędziem, wspaniale wzmacnia ciało, energetyzuje i relaksuje. Dobrze przeprowadzona sesja jogi odpręża i rozluźnia, uczy świadomego oddychania, poprawia postawę oraz sylwetkę. Od kilku lat praktykuję dynamiczne odmiany Jogi, ale ostatnio coraz więcej czasu poświęcam na studiowanie metody B.K.S. Iyengara. Im dłużej i intensywniej praktykuję, tym bardziej dostrzegam zastosowanie jogi w codziennej aktywności: odżywianiu, odpoczynku, i w radzeniu sobie ze stresem.

Jestem certyfikowanym instruktorem Hatha Jogi. Uprawnienia instruktorskie nabyte w 2020 roku u Prof. Janusza Szopy, wydane przez Krajowy Ośrodek Metodyczno - Szkoleniowy TKKF. Ukończyłem liczne warsztaty, kursy i dalej z zaangażowaniem rozwijam swoje umiejętności.

Marcin Nartowski - Instruktor Jogi
Marcin Nartowski - Instruktor Jogi

Cennik zajęć z jogi

Płatności za jogę dokonujemy na konto 
Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich 
ul. Osadników Wojskowych 41 83-020 Cedry Wielkie 
nr konta: 02 8335 0003 0201 8557 2000 0001 
tytułem: joga + imię i nazwisko uczestnika + miesiąc 
lub gotówką w kasie ŻOKiS-u

Prześlij do nas kartę zgłoszenia